E-novice

Spominska nagrada James Tait Black – roman

 

2016 Eimear McBride THE LESSER BOHEMIANS
2015 Benjamin Markovits YOU DON’T HAVE TO LIVE LIKE THIS
2014 Zia Haider Rahman IN THE LIGHT OF WHAT WE KNOW
2013 Jim Crace HARVEST
2012 Alan Warner THE DEADMAN’S PEDAL
2011 Padgett Powell YOU AND I
2010 Tatjana Soli THE LOTUS EATERS
2009 A. S. Byatt THE CHILDREN'S BOOK
2008 Sebastian Barry THE SECRET SCRIPTURE (Skrito sporočilo, 2011; prev. Jure Potokar)
2007 Rosalind Belben OUR HORSES IN EGYPT
2006 Cormac McCarthy THE ROAD (Cesta, 2008)
2005 Ian McEwan SATURDAY (Sobota, 2005)
2004 David Peace GB84
2003 Andrew O'Hagan PERSONALITY
2002 Jonathan Franzen THE CORRECTIONS (Popravki, 2005)
2001 Sid Smith SOMETHING LIKE A HOUSE
2000 Zadie Smith WHITE TEETH (Beli zobje, 2004)
1999 Timothy Mo RENEGADE OR HALO
1998 Beryl Bainbridge MASTER GEORGIE
1997 Andrew Miller INGENIOUS PAIN
1996 Graham Swift LAST ORDERS (Zadnja želja, 2007)
Alice Thompson JUSTINE
1995 Christopher Priest THE PRESTIGE
1994 Alan Hollinghurst THE FOLDING STAR
1993 Caryl Phillips CROSSING THE RIVER
1992 Rose Tremain SACRED COUNTRY
1991 Iain Sinclair DOWNRIVER
1990 William Boyd BRAZZAVILLE BEACH
1989 James Kelman A DISAFFECTION
1988 Piers Paul Read A SEASON IN THE WEST
1987 George Mackay Brown THE GOLDEN BIRD: TWO ORKNEY STORIES
1986 Jenny Joseph PERSEPHONE
1985 Robert Edric WINTER GARDEN
1984 J. G. Ballard EMPIRE OF THE SUN (Imperij sonca, 1987)
Angela Carter NIGHTS AT THE CIRCUS (Noči v cirkusu, 2014; prev. Maja Kraigher)*
1983 Jonathan Keates ALLEGRO POSTILLIONS
1982 Bruce Chatwin ON THE BLACK HILL
1981 Salman Rushdie MIDNIGHT'S CHILDREN (Otroci polnoči, 1997)
Paul Theroux THE MOSQUITO COAST
1980 J. M. Coetzee WAITING FOR THE BARBARIANS (V pričakovanju barbarov, 2005)
1979 William Golding DARKNESS VISIBLE (Vidna tema, 1988)
1978 Maurice Gee PLUMB
1977 John Le Carré THE HONOURABLE SCHOOLBOY
1976 John Banville DOCTOR COPERNICUS
1975 Brian Moore THE GREAT VICTORIAN COLLECTION
1974 Lawrence Durrell MONSIEUR, OR THE PRINCE OF DARKNESS
1973 Iris Murdoch THE BLACK PRINCE (Črni princ, 1985)
1972 John Berger G (G., 1973)
1971 Nadine Gordimer A GUEST OF HONOUR
1970 Lily Powell THE BIRD OF PARADISE
1969 Elizabeth Bowen EVA TROUT
1968 Maggie Ross THE GASTEROPOD
1967 Margaret Drabble JERUSALEM THE GOLDEN
1966 Christine Brooke-Rose Langrishe THE LIFE OF WILLIAM HARVEY SUCH
Aidan Higgins GO DOWN
1965 Muriel Spark THE MANDELBAUM GATE
1964 Frank Tuohy THE ICE SAINTS
1963 Gerda Charles A SLANTING LIGHT
1962 Ronald Hardy ACT OF DESTRUCTION
1961 Jennifer Dawson THE HA-HA
1960 Rex Warner IMPERIAL CAESAR
1959 Morris West THE DEVIL'S ADVOCATE
1958 Angus Wilson THE MIDDLE AGE OF MRS ELIOT
1957 Anthony Powell AT LADY MOLLY'S
1956 Rose Macauley THE TOWERS OF TREBIZOND
1955 Ivy Compton-Burnett MOTHER AND SON
1954 C. P. Snow THE NEW MEN AND THE MASTERS IN SEQUENCE
1953 Margaret Kennedy TROY CHIMNEYS
1952 Evelyn Waugh MEN AT ARMS
1951 W. C. Chapman-Mortimer FATHER GOOSE
1950 Robert Henriquez ALONG THE VALLEY
1949 Emma Smith THE FAR CRY
1948 Graham Greene THE HEART OF THE MATTER (Bistvo stvari, 1992)
1947 L. P. Hartley EUSTACE AND HILDA
1946 G. Oliver Onions POOR MAN'S TAPESTRY
1945 L. A. G. Strong TRAVELLERS
1944 Forrest Reid YOUNG TOM
1943 Mary Lavin TALES FROM BECTINE BRIDGE
1942 Arthur Whaley MONKEY BY WU CH'ENG-EN
1941 Joyce Cary A HOUSE OF CHILDREN
1940 Charles Morgan THE VOYAGE
1939 Aldous Huxley AFTER MANY A SUMMER DIES THE SWAN
1938 C. S. Forester A SHIP OF THE LINE AND FLYING COLOURS
1937 Neil M. Gunn HIGHLAND RIVER
1936 Winifred Holtby SOUTH RIDING
1935 L. H. Myers THE ROOT AND THE FLOWER
1934 Robert Graves I, CLAUDIUS (Jaz, Klavdij, 1978) in CLAUDIUS THE GOD (Jaz, Klavdij, 1978)
1933 A. G. Macdonell ENGLAND, THEIR ENGLAND
1932 Helen Simpson BOOMERANG
1931 Kate O'Brien WITHOUT MY CLOAK
1930 E. H. Young MISS MOLE
1929 J. B. Priestley THE GOOD COMPANIONS
1928 Siegfried Sassoon MEMOIRS OF A FOX-HUNTING MAN
1927 Francis Brett Young PORTRAIT OF CLARE
1926 Radclyffe Hall ADAM'S BREED
1925 Liam O'Flaherty THE INFORMER (Noč po izdaji, 1931)
1924 E. M. Forster A PASSAGE TO INDIA (Popotovanje v Indijo, 1953)
1923 Arnold Bennett RICEYMAN STEPS
1922 David Garnett LADY INTO FOX
1921 Walter de la Mare MEMOIRS OF A MIDGET
1920 D. H. Lawrence THE LOST GIRL
1919 Hugh Walpole THE SECRET CITY

 

* Leta 2012, ob 250-letnici študija angleške književnosti na univerzi v Edinburghu, izbran za najboljše izmed vseh literarnih del, ki so kdaj dobila to nagrado.